Uudised

Frankfurdi raamatumessil tunnustati Eesti lasteraamatuid
15. oktoober 2018
 
Tartu lastekirjanduse auhinna laureaat on Kadri Hinrikus
23. aprill 2018
 

Uudiskiri

Välismaa ilukirjandus

Surm valges pidžaamas
Surm valges pidžaamas
Autor: Jon Bude
Lk arv: 276
Mõõdud: 130x190
ISBN: 9789916681237


Sam Richardsoni maamajja on kogunenud näitetrupp koos produtsent Basil Barnesiga ja näitekirjanik Rudolph Millariga, teatrimaailma tõusva tähega. Kolme rivaalitseva naisosatäitja, Clara, Angela ja Deirdre vahel valitsev pinge jõuab haripunkti, kui Deirdre leitakse valduse territooriumilt mõrvatuna. Kummalisel kombel on tal seljas valge pidžaama …
„Surm valges pidžaamas“ on kirjutatud teise maailmasõja ajal, kuid silmatorkavalt muretul toonil. Selle esmatrükk ilmus 1944. aasta normeeritud toidu ja kasinuse päevil. Teoses heiastub Bude’i teatrivaimustus, ta...

Loe lähemalt
Just nagu sina
Just nagu sina
Autor: Nick Hornby
Lk arv: 312
Mõõdud: 140x210
ISBN: 9789916681220

See südamlik, intelligentne ja meeleolukas kahekümne esimese sajandi armastuslugu räägib sellest, mis juhtub, kui sind teeb õnnelikuks keegi, keda sa ei oleks ealeski osanud oma ellu oodata.
Lucy oli oma täiskasvanuelu alati kindla stsenaariumi järgi elanud. Ta oli kohtunud mehega, kes oli just samasugune nagu ta ise: sama vana, sama taustaga, samade lootuste ja unistustega. Nad olid abiellunud ja pere loonud.
Nüüd, kakskümmend aastat hiljem on Lucy peaaegu lahutatud 41aastane kooliõpetaja, kahe poisi ema ning mingit stsenaariumi enam pole.
Josephiga...

Loe lähemalt
Kadunud laps
Kadunud laps
Autor: Patricia Gibney
Lk arv: 462
Mõõdud: 130x200
ISBN: 9789916681145

Vanem naine leitakse oma tütre kodust mõrvatuna ning uurima kutsutakse detektiiv Lottie Parker ja tema elukaaslane detektiiv Boyd. Kui nad avastavad, et ohvri tütar on kadunud, hakkavad nad kartma kogu pere turvalisuse pärast ...
Kaks päeva hiljem, kui lähedal asuv maja põlema süüdatakse ja surnukehade arv kasvab, hakkavad Lottie ja tema meeskond lahti harutama saladuste ja valede võrku. Mõrvad näivad olevat seotud juhtumiga, mida Lottie isa uuris enne, kui ta endalt elu võttis.
Kuna Lottie ei tea, mis tema isaga tegelikult juhtus, usub ta, et see juhtum võib...

Loe lähemalt
Aitäh sulle
Aitäh sulle
Autor: Rocio Bonilla
Lk arv: 44
Mõõdud: 230x290
ISBN: 9789916681107

Tänu ootamatule äpardusele muutub ühe kodukandi elu täielikult.
Tänu teiste märkamisele ja arvestamisele võtavad naabrid ette palju põnevat.
Ja nad teevad seda koos.
See on lugu sõbralikust elamisest.
See on lugu meist kõigist.

Loe lähemalt
Teine Einstein
Teine Einstein
Autor: Marie Benedict
Lk arv: 340
Mõõdud: 140x195
ISBN: 9789916681060

Mitza Marić oli terve elu teistest kaasaegsetest naistest pisut erinev. Enamik kahekümneaastaseid naisi olid abielus, mitte ei õppinud elitaarses Zürichi ülikoolis, kus ülejäänud õpilased olid vaid mehed.
Mitza oli otsustanud, et tema jaoks on matemaatika olulisem kui abielu. Ent kui kaastudeng Albert Einstein naisest huvitus, pöördus Mitza maailm pea peale. Neist said partnerid nii mõistuses kui ka südames.
Kuid abielus on ruumi vaid ühele geeniusele. Silmapaistva mõistusega naisfüüsiku elu mööduski kuulsa teadlase suures varjus, kuid tema...

Loe lähemalt
Tuli õlgkatuses
Tuli õlgkatuses
Autor: E. C. R. Lorac
Lk arv: 256
Mõõdud: 130x190
ISBN: 9789916681077

Teine maailmasõda on lõppemas. Pärast õnnetust mereväeteenistusest erru läinud Nicholas Vaughan otsustab kolida maale elama ja rendib imeilusas Mallory Fitzjohnis maamajakese. Ta asub maad harima, parte kasvatama ja maja renoveerima. Raske töö ja vaikne maaelu meeldib poissmehepõlve pidavale mehele.
Kõrvaltalus elab maaelust tüdinud koketne June St. Cyres, kes on pagenud Londonist maale äia juurde elama, kuna tema abikaasa on jaapanlaste kätte sõjavangi langenud. June’i kohalolu meelitab sinna kanti kahtlase iseloomuga moekaid külalisi, mis häirib Vaughani...

Loe lähemalt
Agatha Christie kadumine
Agatha Christie kadumine
Autor: Marie Benedict
Lk arv: 296
Mõõdud: 140x195
ISBN: 9789949690985

1926. aasta detsembris läheb kaduma Agatha Christie. Politsei leiab naise tühja auto sünge ja sügava järve kallakult. Ainsaks vihjeks on ta auto rehvijäljed ja maha jäetud kasukas, mis on külma ööd arvestades väga kummaline.
Abikaasal ja tütrel pole Agatha asukohast aimugi ja nii asub kogu Inglismaa lootustandva krimikirjaniku jälgi ajama.
Üksteist päeva hiljem ilmub ta taas välja, sama müstiliselt nagu kadus, väites, et tal on mälukaotus ja seepärast ei oska ta anda mingeid selgitusi äraoldud aja kohta.
Nende üheteistkümne päeva mõistatus...

Loe lähemalt
Klaasveranda järve ääres
Klaasveranda järve ääres
Autor: Hanna Blixt
Lk arv: 234
Mõõdud: 140x210
ISBN: 9789949690886

Nora põgeneb ülepeakaela oma Stockholmi korterist, kus on elanud koos poiss-sõbra Jonasega, kellel on ilmselged psühhopaadi omadused ja kes lisaks kõigele muule petab Norat.
Nora istub rongile ja sõidab looduskaunisse Leklandi, kus ta on veetnud lapsepõlvesuved oma vanavanemate pool. Nüüd otsib ta lohutust sealkandis elava sõbratari Vega juures.
Noral õnnestub üürida väike kena puumajake, millel on klaasveranda vaatega järvele. Ta lubab endale, et enam kunagi ei armu ühessegi mehesse. Kuid varsti kohtub ta veetleva naabrimehega, kellel on paraku oma...

Loe lähemalt
Mr Cadmus
Mr Cadmus
Autor: Peter Ackroyd
Lk arv: 200
Mõõdud: 140x210
ISBN: 9789949690794

Naabrinaised Maud Finch ja Millicent Swallow on kaks väga erinevat inimest. See, kuidas nad on nii kindla sõpruse sõlminud, on jäänud külaelanike jaoks täielikuks mõistatuseks.
Kõik muutub, kui külla ilmub võõras mees Theodore Cadmus, kes ütleb end tulevat väikeselt Vahemere saarelt Calderast, millest keegi midagi kuulnud ei ole.
Mõistatusliku võõra saabumine tekitab kaose idüllilise küla ellu. Kaua varjatud saladused ja viha ähvardavad pinnale tõusta, tekitades vägivalla, kaosekeerisse … ja mõrva. Satiiriline romaan täis salapära, kättemaksu,...

Loe lähemalt
Doktor
Doktor
Autor: Lisa Stone
Lk arv: 312
Mõõdud: 140x210
ISBN: 9789949690824

Kui palju teate oma naabritest?
Emily ja Ben kolivad doktor Burmani ja tema naise Anita kõrvalmajasse ja soovivad uute naabritega tuttavaks saada. Seltskondlik Emily üritab sõbruneda arsti naisega, kuid Anita on käitub kuidagi kummaliselt. Ta justkui kardab majast väljuda ja telefonile vastata.
Kui Emily mõni nädal hiljem kadunuks jääb, satub Ben paanikasse. Kas tõesti on Emily ta teise mehe pärast maha jätnud? Või on saatuslikuks saanud Emily uudishimu naabrite vastu?
Lisa Stone elab Inglismaal ja on kolme lapse ema. 2007. aastal jõudis menukite...

Loe lähemalt
1
2
3
4
5
6

Narva mnt 4 III korrus | Telefon: +372 665 4133 | Email: info@tammerraamat.ee

Copyright © 2023 Tammerraamat. Kõik õigused on kaitstud.