Välismaa ilukirjandus

See joobnustav tee
See joobnustav tee
Autor: Mary Essex
Lk arv: 300
Mõõdud: 125x190
ISBN: 9789916681664

David Tompkinsi arvates on suurepärane idee oma Kirsipuu kotedžis teemaja avada. Tema naine Germayne pole selles nii kindel. Kohalikud külaelanikud on selles küsimuses eriarvamusel ja ei pruugi ideed toetada. Eriti härra Ahven, kes peaks seda otseseks konkurentsiks proua Ahvena teeserveerimisele Delfiini võõrastemajas.
Kõik läheb veel keerulisemaks, kui Viinist saabub 23aastane kena koogiküpsetaja Mimi, samuti Germayne'i tütar Pardike eelmisest abielust ja lõpuks naise endine abikaasa Digby.
Samal ajal levivad külas kuulujutud, et David ja Germayne ei ole...

Loe lähemalt
Minu abikaasa Simon
Minu abikaasa Simon
Autor: Mollie Panter-Downes
Lk arv: 256
Mõõdud: 125x190
ISBN: 9789916681480

Sarja „Briti Raamatukogu naiskirjanikud“ avab Mollie Panter-Downesi romaan „Minu abikaasa Simon”. See räägib loo noore naiskirjaniku Nevis Falconeri ja tema mehe Simon Quinni abielu igapäevast. Iseloomult kokkusobimatud, hoiab neid vaatamata lugematutele tülidele koos vastastikune füüsiline veetlus. Nad elavad sellist pealiskaudset elu kolm aastat, kuni ühel päeval kohtab Nevis Marcus Chardi – Ameerika kirjastajat, kes on äsja Londoni saabunud. Peagi areneb sõprus armastuseks. Vältimatult kerkib naise ette probleem. Abikaasa või armuke? Nevis leiab end kistuna...

Loe lähemalt
Ristis suusad
Ristis suusad
Autor: Carol Carnac
Lk arv: 238
Mõõdud: 130x190
ISBN: 9789916681428

Sari „Briti raamatukogu krimiklassika“

Londoni Bloomsburys vaatab Scotland Yardi inspektor Julian Rivers läbi kurba juhtumit. Siin on ohver, kes on pärast pehkinud pansionaadis süttinud tulekahju ära põlenud. Siin on vihjed, mis viitavad heale mägironijale ja asjatundlikule suusatajale ning viivad Austria Alpide läbitungiva päikesepaiste ja sädeleva lume juurde.
Peagi seisab inspektor Rivers silmitsi lõbusa kahtlusaluste seltskonnaga ja pika loeteluga põhjustest, miks neid kõiki mitte usaldada. Sest mäed võivad olla ohtlikud, muutlikud paigad ja...

Loe lähemalt
NORA
NORA
Autor: Nuala O´Connor
Lk arv: 500
Mõõdud: 140x195
ISBN: 9789916681411

Dublin, 1904. Nora Joseph Barnacle on kahekümneaastane Galwayst pärit neiu, kes töötab hotellis toateenijana. Tema elu muutub täielikult pärast saatuslikku kohtumist kirjanik James Joyce'iga. Sellest kohtumisest saab elukestev armastus. Vaatamata kõhklusele järgneb Nora Joyce'ile, otsides eluväärtusi väljaspool Iirimaad, kus nad ümbritsevad end elava sõpruskonnaga, kuhu kuuluvad Samuel Beckett, Peggy Guggenheim ja Sylvia Beach.
Kuid nende kooselus hakkab Nora tundma üha rohkem ärevust pidevas vaesuses elamise pärast. Ta soovib meeleheitlikult, et Jamesi saadaks...

Loe lähemalt
Surm teeb prohvetiks
Surm teeb prohvetiks
Autor: John Bude
Lk arv: 285
Mõõdud: 130x190
ISBN: 9789916681374

Welworthi aedlinn oli 1940. aastatel tulevikku vaatav linn, kus vabad vaimud leidsid endale kodu – taimetoitlased, sotsialistid ja usurühmitused.
Üheks suuremaks usurühmituseks olid Osirise lapsed, keda juhtis ekstsentriline prohvet Eustace Mildmann. Nende uskumus koosnes maagilistest numbritest, astroloogiast, auradest, astraalkehadest, alandlikkusest, mediteerimisest, vegetaarlusest, surematusest, käsitsi kootud tviidist ja vennalikust armastusest. Nii et kõigiti sobilik religioon, kust igaüks leidis just seda, mida otsis.
Paraku lõi selline religioosne...

Loe lähemalt
Surm valges pidžaamas
Surm valges pidžaamas
Autor: Jon Bude
Lk arv: 276
Mõõdud: 130x190
ISBN: 9789916681237


Sam Richardsoni maamajja on kogunenud näitetrupp koos produtsent Basil Barnesiga ja näitekirjanik Rudolph Millariga, teatrimaailma tõusva tähega. Kolme rivaalitseva naisosatäitja, Clara, Angela ja Deirdre vahel valitsev pinge jõuab haripunkti, kui Deirdre leitakse valduse territooriumilt mõrvatuna. Kummalisel kombel on tal seljas valge pidžaama …
„Surm valges pidžaamas“ on kirjutatud teise maailmasõja ajal, kuid silmatorkavalt muretul toonil. Selle esmatrükk ilmus 1944. aasta normeeritud toidu ja kasinuse päevil. Teoses heiastub Bude’i teatrivaimustus, ta...

Loe lähemalt
Just nagu sina
Just nagu sina
Autor: Nick Hornby
Lk arv: 312
Mõõdud: 140x210
ISBN: 9789916681220

See südamlik, intelligentne ja meeleolukas kahekümne esimese sajandi armastuslugu räägib sellest, mis juhtub, kui sind teeb õnnelikuks keegi, keda sa ei oleks ealeski osanud oma ellu oodata.
Lucy oli oma täiskasvanuelu alati kindla stsenaariumi järgi elanud. Ta oli kohtunud mehega, kes oli just samasugune nagu ta ise: sama vana, sama taustaga, samade lootuste ja unistustega. Nad olid abiellunud ja pere loonud.
Nüüd, kakskümmend aastat hiljem on Lucy peaaegu lahutatud 41aastane kooliõpetaja, kahe poisi ema ning mingit stsenaariumi enam pole.
Josephiga...

Loe lähemalt
Kadunud laps
Kadunud laps
Autor: Patricia Gibney
Lk arv: 462
Mõõdud: 130x200
ISBN: 9789916681145

Vanem naine leitakse oma tütre kodust mõrvatuna ning uurima kutsutakse detektiiv Lottie Parker ja tema elukaaslane detektiiv Boyd. Kui nad avastavad, et ohvri tütar on kadunud, hakkavad nad kartma kogu pere turvalisuse pärast ...
Kaks päeva hiljem, kui lähedal asuv maja põlema süüdatakse ja surnukehade arv kasvab, hakkavad Lottie ja tema meeskond lahti harutama saladuste ja valede võrku. Mõrvad näivad olevat seotud juhtumiga, mida Lottie isa uuris enne, kui ta endalt elu võttis.
Kuna Lottie ei tea, mis tema isaga tegelikult juhtus, usub ta, et see juhtum võib...

Loe lähemalt
Aitäh sulle
Aitäh sulle
Autor: Rocio Bonilla
Lk arv: 44
Mõõdud: 230x290
ISBN: 9789916681107

Tänu ootamatule äpardusele muutub ühe kodukandi elu täielikult.
Tänu teiste märkamisele ja arvestamisele võtavad naabrid ette palju põnevat.
Ja nad teevad seda koos.
See on lugu sõbralikust elamisest.
See on lugu meist kõigist.

Loe lähemalt
Teine Einstein
Teine Einstein
Autor: Marie Benedict
Lk arv: 340
Mõõdud: 140x195
ISBN: 9789916681060

Mitza Marić oli terve elu teistest kaasaegsetest naistest pisut erinev. Enamik kahekümneaastaseid naisi olid abielus, mitte ei õppinud elitaarses Zürichi ülikoolis, kus ülejäänud õpilased olid vaid mehed.
Mitza oli otsustanud, et tema jaoks on matemaatika olulisem kui abielu. Ent kui kaastudeng Albert Einstein naisest huvitus, pöördus Mitza maailm pea peale. Neist said partnerid nii mõistuses kui ka südames.
Kuid abielus on ruumi vaid ühele geeniusele. Silmapaistva mõistusega naisfüüsiku elu mööduski kuulsa teadlase suures varjus, kuid tema...

Loe lähemalt
1
2
3
4
5
6

Maakri 28a, Tallinn | Telefon: +372 665 4133 | Email: info@tammerraamat.ee

Copyright © 2024 Tammerraamat. Kõik õigused on kaitstud.