Uudised

Frankfurdi raamatumessil tunnustati Eesti lasteraamatuid
15. oktoober 2018
 
Tartu lastekirjanduse auhinna laureaat on Kadri Hinrikus
23. aprill 2018
 

Uudiskiri

NORA

Nora ja James Joyce´i armastuslugu

NORA Osta
Autor: Nuala O´Connor
Lk arv: 500
Mõõdud: 140x195
Köide: Pehme köide
Ilmumisaasta: 2023
ISBN: 9789916681411
Tagasi

Dublin, 1904. Nora Joseph Barnacle on kahekümneaastane Galwayst pärit neiu, kes töötab hotellis toateenijana. Tema elu muutub täielikult pärast saatuslikku kohtumist kirjanik James Joyce'iga. Sellest kohtumisest saab elukestev armastus. Vaatamata kõhklusele järgneb Nora Joyce'ile, otsides eluväärtusi väljaspool Iirimaad, kus nad ümbritsevad end elava sõpruskonnaga, kuhu kuuluvad Samuel Beckett, Peggy Guggenheim ja Sylvia Beach.
Kuid nende kooselus hakkab Nora tundma üha rohkem ärevust pidevas vaesuses elamise pärast. Ta soovib meeleheitlikult, et Jamesi saadaks kirjanduslik edu, uskudes tema ainulaadsesse andesse. Isegi siis, kui James joob ja vaid mängib kirjandusliku tunnustuse saamist, pakub Nora talle vankumatut tuge ja inspiratsiooni. Kahjuks maksab selline pühendumus kätte nii talle kui nende lastele.
See on lugu armastusest, ambitsioonidest ja tavalise naise vaiksest vankumatust jõust, mis teeb ta tegelikult erekordseks.
 
Nuala O’Connor elab Iirimaal ning on tänaseks juba nelja romaani autor. Tema tuntuim romaan „Nora“ äratab läbi biograafilise ilukirjanduse taas ellu mitmed ajaloolised isikud.

Narva mnt 4 III korrus | Telefon: +372 665 4133 | Email: info@tammerraamat.ee

Copyright © 2023 Tammerraamat. Kõik õigused on kaitstud.