Uudised

Frankfurdi raamatumessil tunnustati Eesti lasteraamatuid
15. oktoober 2018
 
Tartu lastekirjanduse auhinna laureaat on Kadri Hinrikus
23. aprill 2018
 

Uudiskiri

Tervis

10 soovitust. Kuidas kauem elada?
10 soovitust. Kuidas kauem elada?
Autor: Bertil Marklund
Lk arv: 168
Mõõdud: 143x190
ISBN: 9789949565719

Kuidas elada võimalikult kaua ja tervena?
Kui suurt rolli mängivad selles geenid ning kui palju sõltub elustiilist?
Teadusuurimused on tõendanud, et vaid 10% pikaealisusest sõltub geneetikast, ülejäänud 90% aga eluviisist. Nii peaks igal inimesel olema hea meel teada, et oma elu pikkuse eest vastutab ta ise, mitte tema geenid.
Me kõik tahame ju elada kauem ja ilma haigusteta. See raamat on lühike ja tõhus teejuht pika elu juurde. Kõik soovitused põhinevad autori kogemustel ja teadmistel, mida ta on omandanud arsti ja teadusuurijana üldmeditsiini ning...

Loe lähemalt
Oh, see suhkur
Oh, see suhkur
Autor: KatherineBassford
Lk arv: 168
Mõõdud: 130x180
ISBN: 9789949565306

Käesolev raamat pakub häid nõuandeid suhkru tarbimise vähendamiseks nii neile, kes soovivad menüüs suhkrust täielikult loobuda, kui ka neile, kes tahaksid lihtsalt vähem magusat süüa.

Saate teada:

• kui palju suhkrut te tegelikult iga päev tarbite;

• kuidas tõlgendada tootepakenditel olevat infot, et teha toidupoes õigeid valikuid;

• kuidas vabaneda suhkru tarbimise harjumustest ja õpetada aju teisiti mõtlema;

• kuidas kaalus alla võtta, enesetunnet parandada ja energilisem olla;

• kaheksa viisi, kuidas magusaisu...

Loe lähemalt
Mis on insult ja kuidas sellega toime tulla
Mis on insult ja kuidas sellega toime tulla
Autor: Dr Keith Souter
Lk arv: 200
Mõõdud: 130x200
ISBN: 9789949565238

Maailma Insuldiorganisatsiooni hinnangul haigestub maailmas igas minutis insulti 30 inimest.

Insult võib põhjustada jäädava puude või lõppeda surmaga, aga võib olla ka ajutine tervisehäda, millest taastutakse 24 tunni jooksul. Igal juhul tuleb insulti väga tõsiselt suhtuda. See on haigus, millel võivad olla rasked kehalised ja vaimsed tagajärjed ning mis mõjutab oluliselt nii haiget kui ka tema lähedasi.

See raamat sisaldab põhilisi teadmisi insuldi kohta, õpetab ära tundma selle riskitegureid ning annab juhiseid, mida insuldi korral ette võtta. Muu...

Loe lähemalt
Mis on depressioon ja kuidas sellega toime tulla
Mis on depressioon ja kuidas sellega toime tulla
Autor: Dr Keith Souter
Lk arv: 216
Mõõdud: 130x200
ISBN: 9789949526918

Depressiooni all kannatav inimene võib olla segaduses ja tunda end abitult, ent haiguse kohta üht-teist teades on lihtsam sellega toime tulla ning sümptomeid ravida. Depressiooni kogeb elu jooksul ligi 20 protsenti inimestest. Paljudel neist mõjutab haigus tugevasti elukvaliteeti ning jätab jälje ka lähedastele ja sõpradele.

Käesolev raamat selgitab, mis on depressioon, millest seda ära tunda ning kuidas sellega võidelda.

Saate teada depressiooni liigid ja teooriad, depressiooni tekitatud emotsioonid ja vaevused, kliinilised ja holistilised ravimeetodid ning ...

Loe lähemalt
Tervis vanemas eas
Tervis vanemas eas
Autor: Peter Abrahams
Lk arv: 176
Mõõdud: 227x297
ISBN: 9789949526727

Asjalik käsiraamat kõigile vanemaealistele sellest, kuidas oma tervist hoida ja haigustega toime tulla.

Kergesti loetava ja lihtsa tekstiga koduteatmik kirjeldab levinumaid tervisemuresid vanemas eas, haiguste tekkepõhjusi ja tunnuseid.

Illustreeritud enam kui 300 foto ja selgitava joonisega.

Professor Peter Abrahams on töötanud arstina enam kui 30 aastat. Ta on kirjutanud ja toimetanud mitmeid meditsiiniraamatuid.

Loe lähemalt
Nõuanded kogu perele
Nõuanded kogu perele
Autor: Vaike Kumari, Pille Murrik, Kadri Järv-Mändoja, Ene Raudla, Meel
Lk arv: 272
Mõõdud: 145x215
ISBN: 9789949449903

Probleemid kuuluvad pereelu juurde. Suurema osaga neist saadakse ise hakkama, kuid vahel kerkib ka selliseid, millest väljapääsu otsimisel oma tarkusest väheseks jääb.
2005. aastal sündis Eestis perekeskuse Sina ja Mina ideena veebipõhine perefoorum, kus asjatundjad peredele appi tulid.
Käesolevasse raamatusse on valitud aastate jooksul sagedamini esitatud küsimused koos asjatundjate vastustega. Spetsialisti kirjavastuse toel on kindlasti võimalik oma probleemi teises valguses näha ja saada ideid, mis võivad kaasa tuua häid muutusi elus.

Loe lähemalt
Lastearsti nõuanded
Lastearsti nõuanded
Lk arv: 296
Mõõdud: 143x215
ISBN: 9789949449392

Selles raamatus annavad lapse tervise kohta nõu kogenud Eesti lastearstid. Dr Tiia Voor töötab arsti ja õppejõuna pediaatria erialal Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliiniku laste ja noorukite allergiahaiguste keskuses. Dr Heli Grünberg töötab vanemarsti ja õppejõuna pediaatria erialal Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliiniku üldpediaatria osakonnas. Lastearstidena on mõlemad doktorid aastaid vastanud terviseportaalis Kliinik.ee küsimustele.

Loe lähemalt
Naistearsti nõuanded
Naistearsti nõuanded
Autor: Galina Litter
Lk arv: 320
Mõõdud: 140x215
ISBN: 9789985991893

Naistearsti töös on tähtsaim olla kursis kaasaegsete uuringu- ja ravimeetoditega. Kaugeltki mitte kõik patsientide kaebused ei viita rasketele haigustele, kuna kaasajal on palju stressi, ülekoormust ja sellest tulenevaid ärevuse-, hirmu- ja depressioonisümptomeid, millega samuti arstil tuleb tegeleda. Samuti peab naistearst oskama nõu anda sugulisel teel levivate haiguste, paarisuhte viljatuse ja paljude muude meditsiiniliste probleemide puhul.
Käesolevas raamatus vastab naistearst dr Galina Litter paljudele enimlevinud küsimustele. Dr Galina Litter on lõpetanud...

Loe lähemalt
Perearsti nõuanded
Perearsti nõuanded
Autor: Madis Veskimägi
Lk arv: 280
Mõõdud: 145x205
ISBN: 9789985985144

Madis Veskimägi on maaperearst ühes Eestimaa nurgas, Tõstamaal. Töökoht asub küll poolesaja kilomeetri kaugusel lähimast haiglast, kuid elanike arv piirkonnas on üsna suur. Dr Veskimägi leiab, et inimese elukaare jälgimine ning kui vaja, siis ka arstlik sekkumine, seoste otsimine suguvõsas esinevate tervisehädade ning tervist kaitsvate ja kahjustavate tegurite vahel on tõeline “ajugümnastika”. Talle meeldib oma tervisekeskuse arendamine, uute võimaluste leidmine, et jõuda kiiremini ja täpsemalt patsiendi vaevuse olemuseni.
Tartu Ülikooli ...

Loe lähemalt
Meeste mured
Meeste mured
Autor: Margus Punab
Lk arv: 304
Mõõdud: 143x215
ISBN: 9789985981412

Tartu Ülikooli kliinikumi androloogiakeskuse ehk meestekliiniku juht dr Margus Punab on üks kahest androloogi koolituse läbinud arstist Eestis. "Meeste mured" koosnebki dr Punabile kõige rohkem esitatud küsimustest ja vastustest. Raamatu eeliseks on see, et eesti arst vastab eesti patsientide poolt kõige rohkem esitatud küsimustele. Palju küsimusi ja vastuseid ilma, et peaks kuude kaupa erialaarsti järjekorras ootama. Dr Punab tõdeb, et mehe infarktirisk sõltub paljuski ema tervisest raseduse ajal. Ning et seksuaalmeditsiinis peab tulemuse saavutamiseks üheaegselt...

Loe lähemalt
1

Narva mnt 4 III korrus | Telefon: +372 665 4133 | Email: info@tammerraamat.ee

Copyright © 2024 Tammerraamat. Kõik õigused on kaitstud.