Uudised

Frankfurdi raamatumessil tunnustati Eesti lasteraamatuid
15. oktoober 2018
 
Tartu lastekirjanduse auhinna laureaat on Kadri Hinrikus
23. aprill 2018
 

Uudiskiri

Viimati lisatud

Ristis suusad
Ristis suusad
Autor: Carol Carnac
Lk arv: 238
Mõõdud: 130x190
ISBN: 9789916681428

Sari „Briti raamatukogu krimiklassika“

Londoni Bloomsburys vaatab Scotland Yardi inspektor Julian Rivers läbi kurba juhtumit. Siin on ohver, kes on pärast pehkinud pansionaadis süttinud tulekahju ära põlenud. Siin on vihjed, mis viitavad heale mägironijale ja asjatundlikule suusatajale ning viivad Austria Alpide läbitungiva päikesepaiste ja sädeleva lume juurde.
Peagi seisab inspektor Rivers silmitsi lõbusa kahtlusaluste seltskonnaga ja pika loeteluga põhjustest, miks neid kõiki mitte usaldada. Sest mäed võivad olla ohtlikud, muutlikud paigad ja...

Loe lähemalt
NORA
NORA
Autor: Nuala O´Connor
Lk arv: 500
Mõõdud: 140x195
ISBN: 9789916681411

Dublin, 1904. Nora Joseph Barnacle on kahekümneaastane Galwayst pärit neiu, kes töötab hotellis toateenijana. Tema elu muutub täielikult pärast saatuslikku kohtumist kirjanik James Joyce'iga. Sellest kohtumisest saab elukestev armastus. Vaatamata kõhklusele järgneb Nora Joyce'ile, otsides eluväärtusi väljaspool Iirimaad, kus nad ümbritsevad end elava sõpruskonnaga, kuhu kuuluvad Samuel Beckett, Peggy Guggenheim ja Sylvia Beach.
Kuid nende kooselus hakkab Nora tundma üha rohkem ärevust pidevas vaesuses elamise pärast. Ta soovib meeleheitlikult, et Jamesi saadaks...

Loe lähemalt
Matemaatiline sõber. Marss Marsile
Matemaatiline sõber. Marss Marsile
Autor: Ilmar Tomusk
Lk arv: 96
Mõõdud: 165x210
ISBN: 9789916681435

Koolivaheaeg on kestnud vaid paar nädalat, kuid juba on Markus ja tema tulnukapoisist sõber Peeter käinud seiklemas kaugetel planeetidel ning mütanud Võrumaa metsades. Ometi on see kõik vaid suurte seikluste algus, sest ees ootab reis Marsile.
Esialgu vaid põgusa jalutuskäiguna mõeldud kosmosereis venib plaanitust pikemaks, kuna poistel tuleb päästa ameeriklaste marsikulgur ja võidelda vaenuliku tsivilisatsiooni kosmoseaparaadiga. Tagatipuks tuleb Markusel mõte punane planeet ellu äratada, et tema taimeteadlasest vanaisa saaks seal täide viia oma...

Loe lähemalt
Kiri
Kiri
Autor: Irene Verdu
Lk arv: 36
Mõõdud: 205x271
ISBN: 9789916681398

Lasteraamat koolieelikutele
Ühel päeval leidis tuul kaotatud kirja. Vihm oli kustutanud ümbrikult kõik nimed. Aga kirjas seisid imeilusad sõnad: „Ma armastan sind.“ Tuul lennutas kirja kõrgele-kõrgele üles ja puhus siis minema, et kiri leiaks üles õige koha, kus teda oodatakse. Kuid tuul ei osanud aimatagi, et kiri maandub otse pähe Härra Kassile, kes elas üksi ja oli alati pahuras tujus. Kas tõesti alati? Võibolla suudavad kaunid sõnad tema elu muuta?

Loe lähemalt
Sa oled tähtis
Sa oled tähtis
Autor: Poppy O’Neill
Lk arv: 144
Mõõdud: 158x205
ISBN: 9789916681404

Kas su laps tunneb end üksildasena ja tal on raske seltskondlikesse ettevõtmistesse sisse elada?
Kas ta muretseb selle pärast, mida teised temast arvavad?
Kas ta on pisut ebakindel?
Jaatavate vastuste korral võivad need olla märgid, et su lapsel on madal enesehinnang.
Käesolev raamat on praktiline teejuht, mis ühendab kognitiiv-käitumuslikud teraapiameetodid ning lihtsad lapsele jõukohased tegevused, et aidata tal tõsta enesehinnangut.
Raamat on mõeldud lastele vanuses 7–11 aastat, sest neil eluaastatel juhtub tema elus palju niisugust,...

Loe lähemalt
Poiss, koer ja kadunud lammas
Poiss, koer ja kadunud lammas
Autor: Kerly Luige
Lk arv: 88
Mõõdud: 168x240
ISBN: 9789916681350

Küllap paljud teavad, et lammaste lugemine on unetuse vastu tõhus abivahend. Mis saab aga siis, kui üks neist lammastest kaduma läheb? Kust teda otsida? Just sellele küsimusele peab Tommi vastuse leidma. Kui sul on aga abiks hea sõber, pole ükski ülesanne liiga raske. Nii asuvadki Tommi ja koer Shep teekonnale, kus neid ootab ees palju põnevust, ootamatusi ja uusi sõpru. 
*
Kerly Luige on lugemist armastanud nii kaua, kui ta mäletab. Tal on siiralt hea meel, et on viimaks saanud kirjandusmaailmale ka omalt poolt ehk midagi vastu anda kõigi nende imeliste...

Loe lähemalt
Surm teeb prohvetiks
Surm teeb prohvetiks
Autor: John Bude
Lk arv: 285
Mõõdud: 130x190
ISBN: 9789916681374

Welworthi aedlinn oli 1940. aastatel tulevikku vaatav linn, kus vabad vaimud leidsid endale kodu – taimetoitlased, sotsialistid ja usurühmitused.
Üheks suuremaks usurühmituseks olid Osirise lapsed, keda juhtis ekstsentriline prohvet Eustace Mildmann. Nende uskumus koosnes maagilistest numbritest, astroloogiast, auradest, astraalkehadest, alandlikkusest, mediteerimisest, vegetaarlusest, surematusest, käsitsi kootud tviidist ja vennalikust armastusest. Nii et kõigiti sobilik religioon, kust igaüks leidis just seda, mida otsis.
Paraku lõi selline religioosne...

Loe lähemalt
Raekoja plats
Raekoja plats
Autor: Eno Leies
Lk arv: 232
Mõõdud: 125x220
ISBN: 9789916681367

Käesolev raamat kutsub ajaloohuvilisi tutvuma Tallinna kunagise turuplatsi ja selle ümbrusega ning külastama siinset kahte unikaalset ehitist: Põhja-Euroopa ainukest tänaseni säilinud gooti stiilis raekoda ja Euroopa vanimat püsivalt samades ruumides tegutsevat apteeki.
Tallinn oli keskajal jagatud kaheks eraldiseisvaks haldusüksuseks: kõrgel künkal asunud Toompeaks ja selle jalamil paiknenud all-linnaks. Võimsa linnamüüriga ümbritsetud all-linna tsentrumiks kujunes keskaegne turuplats, mille ääres paiknes linna tähtsaim hoone, kus pidas istungeid linna...

Loe lähemalt
Haugatused
Haugatused
Autor: Enno Tammer
Lk arv: 120
Mõõdud: 130x190
ISBN: 9789916681343

Enno Tammer, raamatu autor: „Ühel 2022. aasta maikuu alguse varahommikul hakkasin maakodus „haukuma“. Alul vaikselt ja omaette. Siis valjemalt. Lõpuks „haukusin“ õues nii, et mändidelt murdusid kuivanud oksad.
Meie must labrador Charlie ehmatas ja haukus vastu. Lõpuks trügis nõutu koer mind oma koonuga arvuti taha. Ta jäi kirjutuslaua alla valvama, et peremees töötaks, mitte ei hauguks öues.
Allusin ja kribasin „haukumised“ haugatusteks.
Hiljem kutsusin Gori appi.
Need on esimese hooga pähe kerkinud sõnamängulised tähelepanekud...

Loe lähemalt
Leiutajateküla jõulud
Leiutajateküla jõulud
Autor: Janno Põldma
Lk arv: 88
Mõõdud: 160x240
ISBN: 9789916681329

Leiutajateküla on lumme mattunud. Käes on talv. Kuid ega sellepärast keegi talveunne jää. Külas käib vilgas elu edasi. Ja kohe-kohe on saabumas jõulud …
Kas teie teate, kuidas Leiutajatekülas jõule tähistatakse? Milliseid ettevalmistusi tehakse, missuguseid seiklusi ja viperdusi juhtub, kuidas kinke valmistatakse ja kas neile tuleb külla ka päris jõuluvana?

Loe lähemalt
1
2
3
4
5
6
69
70

Narva mnt 4 III korrus | Telefon: +372 665 4133 | Email: info@tammerraamat.ee

Copyright © 2023 Tammerraamat. Kõik õigused on kaitstud.