Uudised

Frankfurdi raamatumessil tunnustati Eesti lasteraamatuid
15. oktoober 2018
 
Tartu lastekirjanduse auhinna laureaat on Kadri Hinrikus
23. aprill 2018
 

Uudiskiri

Päevapildid

Eesti Vabariigi sünd, õitseng ja häving 1918–1940

Päevapildid Tutvu raamatu sisuga Osta
Lk arv: 240
Mõõdud: 215x140
Köide: Kõva köide
Värv: Kahevärvitrükk
Ilmumisaasta: 2018
Koostanud: Ivi Tomingas, Tiit Noormets, Enno Tammer
ISBN: 9789949616244
Tagasi

Fotoalbum.
Ajaloolist fotot ehk päevapilti kasutatakse enamasti kirjapandu illustreerimiseks – ikka nii, et palju juttu ja vähe pilte. Selle päevapiltide kogumiku eesmärgiks ongi aga just visuaalse informatsiooni kaudu anda igaühele võimalus leida enda jaoks huvipakkuvat, vaadates siis kas ajaloohetki, tuntud persoone, kübaramoode või autosid.
Kellele see fotokogumik on mõeldud? Algselt rohkem koolilastele, kes ajalugu õppides peavad teadma küll palju nimesid, aastaarve ja fakte, aga ei oska näiteks ette kujutada, missugused nägid välja ennesõjaaegsed poed, saunad, bussid, telefonid jne. Lõpuks aga tuli kogu suurt fotomaterjali süstematiseerides ja valides välja üks huvitav perekonnaalbum. Sest eks ole meie 100-aastane Eesti Vabariik ka omamoodi suur pere.
Seepärast on vanadest päevapiltidest loodud kogumik mõeldud kõigile, iseäranis aga neile, kellele on vanaemade albumeid meeldinud lehitseda. Ja nagu tihti vanades perealbumites ei ole kõigi fotode juures inimeste nimesid ja aastarve, nii on juhtunud, et ka arhiivi jõudnud fotodel puuduvad mõnikord vajalikud andmed.
Filmiarhiivi poole miljoni foto seast oli tõeline kunsttükk valikut teha, püüdsime leida just neid päevapilte, mida eriti kasutatud pole. Samas jätab nii rikkalik fotokogu ka tulevastele arhiivikülastajatele palju avastamisrõõmu.
 

Narva mnt 4 III korrus | Telefon: +372 665 4133 | Email: info@tammerraamat.ee

Copyright © 2024 Tammerraamat. Kõik õigused on kaitstud.