Uudised

Frankfurdi raamatumessil tunnustati Eesti lasteraamatuid
15. oktoober 2018
 
Tartu lastekirjanduse auhinna laureaat on Kadri Hinrikus
23. aprill 2018
 

Uudiskiri

Radovan Karadžić

Jaht sõjakurjategijale

Radovan Karadžić Tutvu raamatu sisuga Osta
Autor: Nick Hawton
Lk arv: 224
Mõõdud: 143x215
Köide: Kõva köide
Ilmumisaasta: 2015
ISBN: 9789949565023
Tagasi

Rohkem kui kümnendi jooksul pääses Euroopa enim tagaotsitud mees Radovan Karadžić Lääne luureagentuuride, NATO rahuvalvajate, Haagi uurijate ja üksikute pearahaküttide katsetest teda üles leida. Ta rändas ringi pealtnäha karistamatult ja esines koguni televisioonis, varjudes oma uue, alternatiivraviguru identiteedi taha.

Kui kõik ülejäänud näisid olevat jahist loobunud, jätkas üks ajakirjanik jonnakalt tema jälitamist, reisides Montenegro lumistest mägedest Ida-Bosnia tapaväljadele ja Belgradi võimukoridoridesse. Ta otsis jätkuvalt meest, keda süüdistati kõige kohutavamates kuritegudes, mida Euroopas oli Teisest maailmasõjast alates toime pandud.

Oma reisil Balkani poliitika ja kuritegevuse tumedasse südamesse kohtus Nick Hawton salaluureagentidega, kes püüdsid teda värvata, õppis tundma Karadžići perekonda nende Bosnia kodus ja intervjueeris võimuhoobade juures olevaid Serbia poliitikuid. Ta kohtus leskedega, kes olid kaotanud kõik Bosnia sõja pöörises, mida Radovan Karadžić oli aidanud valla päästa.

Ajakirjanik paljastas loo intriigidest, mõrvadest, reetmisest, nuhkidest, räpastest tehingutest, rahvusvahelisest poliitikast ja süütutest ohvritest. See oli retk, mis viis ta vastamisi inimeste isikliku tragöödia ning rahvusvahelise poliitika ja luure maailmaga.

Narva mnt 4 III korrus | Telefon: +372 665 4133 | Email: info@tammerraamat.ee

Copyright © 2019 Tammerraamat. Kõik õigused on kaitstud.