Uudised

Frankfurdi raamatumessil tunnustati Eesti lasteraamatuid
15. oktoober 2018
 
Tartu lastekirjanduse auhinna laureaat on Kadri Hinrikus
23. aprill 2018
 

Uudiskiri

Teine Einstein

Teine Einstein Osta
Autor: Marie Benedict
Lk arv: 340
Mõõdud: 140x195
Köide: Kõva köide
Ilmumisaasta: 2022
ISBN: 9789916681060
Tagasi

Mitza Marić oli terve elu teistest kaasaegsetest naistest pisut erinev. Enamik kahekümneaastaseid naisi olid abielus, mitte ei õppinud elitaarses Zürichi ülikoolis, kus ülejäänud õpilased olid vaid mehed.
Mitza oli otsustanud, et tema jaoks on matemaatika olulisem kui abielu. Ent kui kaastudeng Albert Einstein naisest huvitus, pöördus Mitza maailm pea peale. Neist said partnerid nii mõistuses kui ka südames.
Kuid abielus on ruumi vaid ühele geeniusele. Silmapaistva mõistusega naisfüüsiku elu mööduski kuulsa teadlase suures varjus, kuid tema märkimisväärne panus relatiivsusteooria loomisse on põhjustanud hulgaliselt kirglikke debatte.
See on lummav ja liigutav romaan erakordsest naisest, kes oli abielus ja töötas koos ajaloo ühe suurema teadlase Albert Einsteiniga.
*
Marie Benedict on rohkem kui kümneaastase töökogemusega jurist ja USA kahe tuntuma, Fortune 500 nimestikku kuuluva advokaadifirma kohtuväitleja. Ta on lõpetanud ajaloolasena magna cum laude Bostoni kolledži ja cum laude Bostoni ülikooli õigusteaduse kolledži. Marie Benedict elab koos oma perega Pittsburghis.

Narva mnt 4 III korrus | Telefon: +372 665 4133 | Email: info@tammerraamat.ee

Copyright © 2022 Tammerraamat. Kõik õigused on kaitstud.